INDIVIDUAL TABLES 2016/2017

INDIVIDUAL WINNERS 2016/2017 SEASON

Men

Overall Winner - Matthew Rees (Swansea Harriers TNT's)

U20 Winner - Cian Evans (Run4All)

V35 Winner - Adam Jelf (Swansea Vale Runners)

V40 Winner - Gareth Davey (Neath Harriers)

V45 Winner - Paul Flynn (Swansea Harriers TNT's)

V50 Winner - Thomas Guest (Swansea Harriers Masters)             

V55 Winner - Peter Osborne (Llanelli A.C.)

V60 Winner - Alan Davies (Llanelli A.C.)

V65 Winner – Peter Turner (Cornelly Striders AC)

V70 Winner – Brian Fox (Swansea Harriers Masters)

V80 Winner – Allan Smith (Gorseinon Road Runners)

Women

Overall Winner – Helen Marshall (Swansea Harriers)

U20 Winner - Cara-Leanne Farley (Run4All)

F35 Winner - Llinos Jones (Amman Valley Harriers)

F40 Winner - Deb Goule (Porthcawl Runners)

F45 Winner - Helen Jones (Port Talbot Harriers & A.C.)

F50 Winner - Melissa Watson (TROTS)

F55 Winner - Lindy Eynon (TROTS)

F60 Winner – Linda Waller (3M’s Gorseinon Road Runners)

F65 Winner – Linda Owens (3M’s Gorseinon Road Runners)

F70 Winner – Barbara Thomas (Pembrokeshire Harriers)

Final Mens Table

1 Matthew Rees (Swansea Harriers TNT's) 913  
2 Thomas Guest (Swansea Harriers Masters) 860 (V50)
3 Alan Davies (Llanelli A.C.) 859 (V60)
3 Adam Jelf (Swansea Vale Runners) 859 (V35)
5 Royston Whitehouse (Neath Harriers) 840 (V50)
6 Chris Jenkins (Neath Harriers) 839 (V35)
7 Sam Moore (Cornelly Striders A.C.) 834  
8 Geraint Lewis (Porthcawl Runners) 830 (V35)
9 Gareth Poston (Port Talbot Harriers & A.C.) 827  
9 Paul Flynn (Swansea Harriers TNT's) 827 (V45)
11 Gareth Davey (Neath Harriers) 810 (V40)
12 Charles Walsh (Swansea Harriers TNT's) 791 (V40)
13 Rob Tanner (Run4All) 785  
14 Hugh Janney (Amman Valley Harriers) 766 (V45)
15 Martin Flear (Llanelli A.C.) 758  
16 Jason Price (Llanelli A.C.) 752 (V45)
16 Chris Fulcher (Neath Black Tuesday) 752 (V45)
16 Andrew Reynolds (Neath Harriers) 752  
19 Ashleigh Harper (Swansea University) 747  
20 Gareth Ayres (Port Talbot Harriers & A.C.) 737  
21 Peter Osborne (Llanelli A.C.) 727 (V55)
22 Ashley Pascoe (3M's Gorseinon R.R.) 723 (V40)
23 Cayo Arran (3M's Gorseinon R.R.) 716  
24 Jonathan Jarvis (Run4All) 696  
25 Simon Rees (Llanelli A.C.) 659 (V35)
26 James Graham (Celtic Tri) 648 (V35)
27 Mike Gleeson (Swansea Harriers Masters) 619 (V40)
28 William Edwards (Porthcawl Runners) 612 (V40)
29 Mike Evans (Swansea Harriers TNT's) 601 (V40)
30 Peter Crane (Neath Black Tuesday) 597 (V50)
31 Dan Nicholas (Cornelly Striders A.C.) 586  
32 Steven Williams (Sospan Road Runners) 578 (V40)
33 Ian Hoskins (3M's Gorseinon R.R.) 563 (V40)
34 Jeff Thomas (Porthcawl Runners) 554 (V50)
35 Nick Francis (Swansea Vale Runners) 548 (V35)
36 Owen Stepney (Swansea University) 547  
37 Chris Francis (3M's Gorseinon R.R.) 545  
38 Steve Williams (Neath Black Tuesday) 543 (V55)
39 James Dean (Swansea Harriers TNT's) 539  
40 Wayne Lewis (Amman Valley Harriers) 536 (V40)
41 Raul Reismann (Swansea Harriers TNT's) 534 (V40)
42 James Carpenter (Neath Black Tuesday) 526  
43 Steve Hogan (Cornelly Striders A.C.) 521 (V35)
44 Wayne Bowen (Swansea Harriers TNT's) 520 (V40)
45 Chris Lewis (Port Talbot Harriers & A.C.) 515 (V40)
46 Eamonn Kirk (Swansea Harriers TNT's) 515 (V45)
47 Will Munday (Swansea Harriers TNT's) 514  
48 Jos Jones (Swansea Harriers Masters) 513 (V35)
49 Tom Griffiths (Swansea University) 506  
50 David Hesketh (Cornelly Striders A.C.) 501 (V50)
51 Chris Jeynes (Brackla Harriers) 499 (V40)
52 Andrew Evans (Run4All) 490 (V35)
53 Adam Runacres (Swansea University) 490  
54 Mark Gosney (3M's Gorseinon R.R.) 489 (V35)
55 Matt Yelland (Amman Valley Harriers) 480 (V35)
56 Stacey Farnell (Swansea Vale Runners) 477 (V35)
57 Cian Evans (Run4All) 468 (U20)
58 Tom Seabury (Swansea University) 448  
59 Owen Davies (Swansea Harriers Masters) 439 (V40)
60 Matthew Giles (Swansea Vale Runners) 430 (V35)
61 Marc Barrow (Swansea Vale Runners) 418 (V35)
62 Simon Vaughan (3M's Gorseinon R.R.) 411 (V40)
63 Chris John (Port Talbot Harriers Wizards) 409  
64 Martin Cole (Run4All) 407 (V45)
65 Rhys Roberts (Swansea University) 407  
66 Matthew Bunce (Brackla Harriers) 403 (V40)
67 David Bennett (Porthcawl Runners) 391 (V45)
68 Alex Lewis (Neath Harriers) 388 (V35)
69 Ian Ogilvie (Brackla Harriers) 386 (V50)
70 James Hockin (Wuuss Tri) 386  
71 Geraint Jones (Amman Valley Harriers) 385  
72 Mark Hiddlestone (Port Talbot Harriers & A.C.) 384 (V40)
73 Neil Horsley (Neath Black Tuesday) 383 (V60)
74 Tom Lawson (Darth Coastal Runners) 378  
75 Rob Bennett (Porthcawl Runners) 376 (V40)
76 Simon Harrison (Cwm Ogwr R.C.) 372 (V45)
77 Howard Carpenter (Neath Black Tuesday) 371 (V60)
78 Matthew Davies (Run4All) 365  
79 Anthony Phillips (Porthcawl Runners) 364 (V50)
80 Calvin Hold (Swansea Harriers Masters) 363 (V40)
81 Stephen Hughes (Llanelli A.C.) 362 (U20)
82 Andrew Brain (Run4All) 352 (V40)
83 Oliver Kyriakides (Swansea University) 349  
84 Gareth Jenkins (Cwm Ogwr R.C.) 343  
85 Andrew Mundy (Brackla Harriers) 338 (V40)
86 Chris Gay (Celtic Tri) 333 (V40)
87 Lee Sinclair (Wuuss Tri) 330  
88 Joshua Avenell (Swansea University) 327 (U20)
89 Geoff Robinson (Swansea Harriers Masters) 322 (V50)
90 Graham Hillman (Cwm Ogwr R.C.) 321 (V35)
91 Neil Davies (Cornelly Striders A.C.) 320 (V55)
92 Paul Speyer (Brackla Harriers) 313 (V40)
93 Keith Powell (Cornelly Striders A.C.) 312 (V60)
94 Nick Sheehan (Llanelli A.C.) 311  
95 Christopher Melbourne (Neath Jaguars) 309  
96 Lee Llewellyn (Run4All) 305 (V35)
97 Dean Johnston (Neath Black Tuesday) 303 (V35)
98 Steven Wilkinson (Celtic Tri) 298 (V50)
99 Ian Cuthbert (Brackla Harriers) 295 (V55)
100 Jonathan Carrick (Celtic Tri) 295 (V35)
101 Jamie Steadman (Llanelli A.C.) 292  
102 Chris Lewis (Run4All) 291  
103 Geraint Jenkins (Amman Valley Harriers) 290 (V45)
104 Ross Gribble (3M's Gorseinon R.R.) 287  
105 Paul Arnold (Celtic Tri) 282 (V45)
106 Matthew Hendery (Swansea University) 280  
107 Chris Pratt (Cwm Ogwr R.C.) 278 (V45)
108 Scott Ruse (Neath Harriers) 278  
109 Peter Turner (Cornelly Striders A.C.) 277 (V65)
110 Adam Ridley (Swansea University) 277  
111 Anthony Powell (Neath Black Tuesday) 276 (V45)
112 Steven Jones (Port Talbot Harriers & A.C.) 275 (V45)
113 Martin Slucutt (Swansea Harriers Masters) 273 (V35)
114 Alex Williams (Port Talbot Harriers & A.C.) 272 (V45)
115 Richard Callaghan (Llanelli A.C.) 265 (V35)
116 Dan Gilbert (3M's Gorseinon R.R.) 262  
117 Paul Watts (Llanelli A.C.) 262 (V50)
118 Rob Sandles (3M's Gorseinon R.R.) 261 (V50)
119 Nathan Daniel (Celtic Tri) 261  
120 Julian Maine (Porthcawl Runners) 259 (V55)
121 Neil Price (Cwm Ogwr R.C.) 257 (V35)
122 Ifan Thorne (Swansea Harriers Masters) 253 (V35)
123 Kevin Taylor (Amman Valley Harriers) 252 (V55)
124 Chris Roberts (Cwm Ogwr R.C.) 251 (V50)
125 Graham Colvin (Clwb Rhedeg Pontardawe) 250 (V50)
126 Stuart Booker (Swansea University) 250  
127 Stephen Davies (Cwm Ogwr R.C.) 249  
128 David Cornish (Port Talbot Harriers & A.C.) 249 (V50)
129 Tomos Watson (Swansea University) 249 (U20)
130 Darren Chapple (Run4All) 247 (V40)
131 Michael Roderick (Swansea Harriers TNT's) 245  
132 Nick Harris (Cwm Ogwr R.C.) 239  
133 Andrew Baker (Celtic Tri) 235 (V35)
134 Nick Venables (Llanelli A.C.) 230 (V35)
135 Iwan Dowie (Cornelly Striders A.C.) 228 (V40)
136 John Camani (TROTS) 223  
137 John Lloyd (Brackla Harriers) 218 (V50)
138 Richard Beech (Brackla Harriers) 218 (V55)
139 Mark Mayers (Run4All) 215  
140 John Young (Port Talbot Harriers & A.C.) 213 (V45)
141 Ian Harris (Swansea Harriers TNT's) 208  
142 Steve Daley (Neath Harriers) 205 (V35)
143 Lee Jenkins (Run4All) 205 (V35)
144 Michael Williams (Swansea Harriers Masters) 205 (V40)
145 Marc Hobbs (Swansea Harriers TNT's) 204  
146 Chris Simons (3M's Gorseinon R.R.) 203  
147 Logan Smith (Swansea University) 202 (U20)
148 Ian Joslin (Darth Coastal Runners) 201 (V40)
149 Stephen Barrett (Swansea University) 201 (U20)
150 Laurence Jones (TROTS) 200  
151 Marc Davies (Swansea Vale Runners) 198 (V40)
152 Alex Price (Swansea University) 194 (U20)
153 Steve Badger (Celtic Tri) 188 (V45)
154 Robert Munro (Cornelly Striders A.C.) 188 (V35)
155 Nathan Flear (3M's Gorseinon R.R.) 185  
156 John Morun (Swansea Harriers TNT's) 183  
157 Matthew Wells (Amman Valley Harriers) 180  
158 Kevin Raymond (Cwm Ogwr R.C.) 180 (V55)
159 Matthew Reynolds (Port Talbot Harriers & A.C.) 178 (V35)
160 Lee Kwok (Run4All) 178 (V40)
161 Paul Lewis (Wuuss Tri) 178 (V45)
162 Adam Newton (Wuuss Tri) 176  
163 Michael Bryant (Swansea Harriers TNT's) 174  
164 Reece Farley (Swansea University) 173  
165 Steve Rees (Neath Harriers) 170 (V35)
166 Marc Davies (Celtic Tri) 167 (V40)
167 Iain Hendry (Neath Black Tuesday) 166 (V45)
168 Daniel Triggs (Neath Harriers) 166  
169 Nick Fordham (Swansea University) 165 (U20)
170 Steven Howell (Celtic Tri) 164 (V40)
171 James Davies (3M's Gorseinon R.R.) 163 (V45)
172 Darren Harris (Clwb Rhedeg Pontardawe) 162 (V45)
173 Gareth Harris (Neath Harriers) 162  
174 Rowan Hobbs (Brackla Harriers) 160 (V35)
175 Dan Morgan (Swansea Harriers TNT's) 159  
176 Steven Perks (Run4All) 157 (V50)
177 Chris Lloyd (Run4All) 154  
178 Tristan Hearsey (Swansea University) 152  
179 Joseph Hutchesson (Swansea University) 151 (U20)
180 Chris Jones (3M's Gorseinon R.R.) 150 (V45)
181 Jason Turner (Swansea Harriers Masters) 149 (V45)
182 Andrew Charles (Port Talbot Harriers & A.C.) 147  
183 Rhys Francis (Brackla Harriers) 146  
184 Leigh Wallis (Cornelly Striders A.C.) 146 (V35)
185 Jamie Vanstone (Cwm Ogwr R.C.) 144 (V35)
186 Ceri Isaac (3M's Gorseinon R.R.) 143  
187 Aron Davies (Llanelli A.C.) 143 (V35)
188 Steve Smith (Swansea Harriers Masters) 143 (V50)
189 Tudor Miles (Run4All) 142 (V55)
190 Craig Jones (Swansea Harriers TNT's) 142  
191 Wayne Benger (Amman Valley Harriers) 141 (V40)
192 Martin Turton (Celtic Tri) 141 (V50)
193 Alan Furnell (Port Talbot Harriers Wizards) 141 (V65)
194 Matthew Rees (Swansea Bay Tri) 140 (V40)
195 Dave Lucas (Swansea Harriers Masters) 139 (V35)
196 Andrew Poston (Port Talbot Harriers & A.C.) 137 (V35)
197 Gareth Faulkes (Ynystawe) 137 (V35)
198 Andrew Thomas (3M's Gorseinon R.R.) 136 (V50)
199 Alan Roberts (Port Talbot Harriers Wizards) 136 (V60)
200 Geoff Lewis (Swansea Harriers TNT's) 136 (V35)
201 Wesley Bereza (Llanelli A.C.) 135  
202 Allan Jones (Brackla Harriers) 134 (V60)
203 Peter Walsh (Cwm Ogwr R.C.) 134  
204 Sam Tucker (Run4All) 134  
205 Huw Greene (Swansea University) 133 (U20)
206 Oli Kohler (Swansea University) 132  
207 Mike Nash (3M's Gorseinon R.R.) 131 (V55)
208 Nigel Morse (Celtic Tri) 131 (V45)
209 Wayne Hayhurst (Cwm Ogwr R.C.) 130 (V35)
210 Ian Bird (Port Talbot Harriers & A.C.) 128  
211 Paul Lewis (Swansea Harriers Masters) 127 (V50)
212 Gareth Morgan  (3M's Gorseinon R.R.) 126 (V35)
213 David Crane (Neath Black Tuesday) 125 (V55)
214 Chris Stephens (Wuuss Tri) 125 (V40)
215 Evan Phillips (Cornelly Striders A.C.) 124  
216 Sion Slyman (Wuuss Tri) 124  
217 Michael Benns (Run4All) 122 (V40)
218 Vaughan O'Neill (Sospan Road Runners) 122  
219 Huw Jones (Wuuss Tri) 122 (V40)
220 Robert Campion (Llanelli A.C.) 120 (V40)
221 Daniel Totterdale (Sospan Road Runners) 117  
222 Kris Williams (Sospan Road Runners) 116 (V35)
223 Mike Griffiths (Team Deviant) 116 (V45)
224 Nino Gatti (Port Talbot Harriers & A.C.) 115  
225 Mark Evans (Brackla Harriers) 113 (V50)
226 Richard Hesketh (Cornelly Striders A.C.) 113 (V45)
227 Daniel Owen (Swansea University) 113  
228 Carwyn Jenkins (3M's Gorseinon R.R.) 111 (V40)
229 Carl Singleton (Port Talbot Harriers Wizards) 109 (V35)
230 Darren Griffiths (Wuuss Tri) 109 (V40)
231 Jonathan Williams (Llanelli A.C.) 108  
232 Llyr Jones (Port Talbot Harriers & A.C.) 108 (V40)
233 Byron Davies (3M's Gorseinon R.R.) 107 (V40)
234 Peter O'Kane (Darth Coastal Runners) 103 (V45)
235 Jeff Evans (Cornelly Striders A.C.) 102 (V45)
236 Paul Osborne (Llanelli A.C.) 102 (V60)
237 Tudor Harries (Neath Harriers) 101 (V55)
238 Steve Hames (Neath Black Tuesday) 100 (V50)
239 Alex Hallett (Swansea University) 100 (U20)
240 Phil Whitney (Celtic Tri) 99 (V40)
241 James Lawson (Port Talbot Harriers & A.C.) 99 (V35)
242 Phillip Crane (Neath Black Tuesday) 98 (V55)
243 Chris Watkins (Run4All) 98 (V45)
244 Joshua Ferguson (Swansea University) 98  
245 Scott Gray (Wuuss Tri) 98  
246 Chris Mackay (Swansea Harriers Masters) 97 (V35)
247 Rony Seamons (Wuuss Tri) 97 (V35)
248 Alfie Robinson (Newton, Mumbles) 96 (U20)
249 John Ayres (Port Talbot Harriers Wizards) 96 (V60)
250 Dan Davies (Swansea Bay Tri) 96 (V40)
251 James Gwyther (Swansea Harriers Masters) 96 (V40)
252 Teifion Thomas (Celtic Tri) 95 (V50)
253 Andrew Stoneman (Rhydyfro) 95 (V35)
254 Kyle Fulcher (Neath Black Tuesday) 94  
255 Robert Smith (Pembrokeshire Harriers) 93 (V55)
256 Ioan Evans (Run4All) 93  
257 Colin McQueen (Brackla Harriers) 92 (V50)
258 Brian Cotton (Cwm Ogwr R.C.) 92 (V40)
259 Gareth Richards (Cwm Ogwr R.C.) 92 (V40)
260 Callum Curtis (Run4All) 92  
261 Richard Phillips (TROTS) 90 (V40)
262 Aron Jones (3M's Gorseinon R.R.) 89  
263 Brian Saxby (Run4All) 89 (V50)
264 Kris Denholm (Cwm Ogwr R.C.) 88 (V50)
265 Christopher Anagnostopoulos (Swansea University) 88  
266 Graham Mackleworth (Cwm Ogwr R.C.) 87 (V40)
267 Rob Falconer (Swansea Harriers Masters) 87 (V55)
268 Chris Truman (Cwm Ogwr R.C.) 86  
269 Joel Valcic (Swansea University) 86  
270 Mario Rabaiotti (Port Talbot Harriers Wizards) 85 (V50)
271 Richard Davies (Amman Valley Harriers) 83 (V35)
272 Martin Beard (Cwm Ogwr R.C.) 83 (V50)
273 Nigel Watts (Llanelli A.C.) 81 (V55)
274 Osian Evans (Llanelli A.C.) 81 (V40)
275 Mark Pedler (Cornelly Striders A.C.) 80 (V35)
276 Will Tyson (Swansea University) 80  
277 Jake Flower (Cornelly Striders A.C.) 79 (U20)
278 Richard Lowcock-James (Cwm Ogwr R.C.) 79 (V40)
279 Steve Burton (3M's Gorseinon R.R.) 78 (V40)
280 Liam Rowlands (Pembrokeshire Harriers) 78 (U20)
281 Craig Tindal (3M's Gorseinon R.R.) 77  
282 George Videau (Darth Coastal Runners) 77 (V50)
283 Luke Wakefield (Swansea University) 77  
284 Mark Skippen (Swansea Harriers Masters) 76 (V35)
285 Ryan King (Sospan Road Runners) 75 (V40)
286 Andrew Davies (Celtic Tri) 74 (V45)
287 Ray Majer (Sospan Road Runners) 74 (V60)
288 Nick Owen (Swansea Vale Runners) 74 (V55)
289 Glenn Williams (Sospan Road Runners) 73 (V40)
290 Huw Edwards (Run4All) 72 (V40)
291 Robert Slaughton (Porthcawl Runners) 71 (V45)
292 Tom Snoddon (Celtic Tri) 70 (V45)
293 Paul Butcher (Clwb Rhedeg Pontardawe) 70 (V50)
294 Christian Thomas (Cwm Ogwr R.C.) 69 (V40)
295 Darren Roche (Wuuss Tri) 69 (V40)
296 Darren Hopkins (Run4All) 68 (V35)
297 Andrew Thomas (Sospan Road Runners) 66 (V50)
298 Liam Allcock (Swansea University) 66  
299 Richard Jones (Cornelly Striders A.C.) 65 (V40)
300 Grant Pearce (Run4All) 65  
301 Eric Davey (Llanelli A.C.) 64 (V65)
302 Graham Foster (Brackla Harriers) 61 (V53)
303 Lloyd West (Cwm Ogwr R.C.) 61 (V55)
304 Mike Furness (Porthcawl Runners) 61 (V45)
305 Michael Bohan (Celtic Tri) 60  
306 Uku Kumari (Swansea Harriers Masters) 60 (V65)
307 David Sheard (Cwm Ogwr R.C.) 59 (V50)
308 Owen Davies (Swansea Harriers TNT's) 59  
309 Craig Wilyeo (Port Talbot Harriers & A.C.) 57 (V35)
310 Damien Coulsie (Port Talbot Harriers & A.C.) 57 (V35)
311 Lee Adams (Run4All) 57 (V45)
312 Phil Davies (Celtic Tri) 55 (V40)
313 Darren Richards (Port Talbot Harriers Wizards) 54  
314 Martin Hillier (Run4All) 53 (V65)
315 Stephen Bendle (Swansea Harriers TNT's) 53 (V50)
316 Paul Colman (Pembrokeshire Harriers) 52 (V55)
317 Elfed Joseph (3M's Gorseinon R.R.) 51 (V55)
318 Chris Thomas (Cwm Ogwr R.C.) 51 (V40)
319 Steve Cable (3M's Gorseinon R.R.) 50 (V40)
320 Paul Bayona (Cornelly Striders A.C.) 50 (V35)
321 Mark Thomas (Run4All) 50 (V55)
322 Greg Allen (Cornelly Striders A.C.) 49 (V45)
323 David Williams (Run4All) 49 (V35)
324 Brian Fox (Swansea Harriers Masters) 48 (V70)
325 Ian Stratten (Brackla Harriers) 47 (V45)
326 Stephen Bond (Brackla Harriers) 47 (V65)
327 Antony Lewis (Cwm Ogwr R.C.) 47 (V45)
328 Mike James (Port Talbot Harriers Wizards) 47 (V45)
329 Lee Morris (3M's Gorseinon R.R.) 46  
330 Keith Powell (TROTS) 46 (V60)
331 Graham Evans (Wuuss Tri) 45 (V60)
332 Rupert Thurston (Porthcawl Runners) 42  
333 Richard Donne (3M's Gorseinon R.R.) 41 (V50)
334 Paul Roberts (Port Talbot Harriers Wizards) 41 (V40)
335 Geraint Smith (Celtic Tri) 40 (V45)
336 Alex Tovey (Run4All) 40 (V40)
337 Dylan Harris (Clwb Rhedeg Pontardawe) 38 (U20)
338 Richard Bleaney (Run4All) 37 (V35)
339 Jonathan Jones (Llanelli A.C.) 36 (V35)
340 Anthony Warden (Amman Valley Harriers) 35 (V45)
341 Jonathan Evans (Run4All) 35  
342 Gareth Sullivan (Swansea Harriers Masters) 35 (V35)
343 Mal Hill (Cornelly Striders A.C.) 34 (V55)
344 Terry Mills (Llanelli A.C.) 34 (V55)
345 Graham Vyner (Run4All) 34 (V45)
346 Bruce Morgan (Llanelli A.C.) 33 (V60)
347 Grant Broome (Run4All) 33 (V40)
348 Leighton Jones (3M's Gorseinon R.R.) 32 (V65)
349 Steve Trotman (3M's Gorseinon R.R.) 31 (V45)
350 Chris Kent (Run4All) 31 (V40)
351 Maximilian Leason (Swansea University) 30  
352 David Jones (Celtic Tri) 29  
353 Neil Morgan (Cwm Ogwr R.C.) 29 (V35)
354 Michael Halsall (Llanelli A.C.) 28 (V40)
355 Anthony Rabaiotti (Port Talbot Harriers & A.C.) 28  
356 Peter Deacon (Port Talbot Harriers Wizards) 28 (V55)
357 Andrew Breeze (Porthcawl Runners) 28 (V45)
358 Peter Harrop (Cwm Ogwr R.C.) 27 (V55)
359 Ian Lloyd (Swansea Vale Runners) 27 (V40)
360 Andrew Shepherd (Sospan Road Runners) 26 (V45)
361 Matt Rogerson (Sospan Road Runners) 25 (V40)
362 Ian Swanson (Port Talbot Harriers Wizards) 23 (V65)
363 Andrew Wilkins (Brackla Harriers) 22 (V60)
364 Gerwyn Cox (Cornelly Striders A.C.) 22 (V40)
365 Christie Coleman (Cwm Ogwr R.C.) 22 (V50)
366 Ian Lewis (Cwm Ogwr R.C.) 22 (V50)
367 Joe Hawkins (Celtic Tri) 21  
368 Nick Tune (Darth Coastal Runners) 20 (V40)
369 Nigel L Jones (Llanelli Strollers) 20 (V60)
370 Tim Allen (Port Talbot Harriers & A.C.) 18 (V45)
371 Gareth Evans (Port Talbot Harriers Wizards) 18  
372 Anthony Sweetland (Sospan Road Runners) 18 (V50)
373 Stewart Lucitt (Sospan Road Runners) 18 (V40)
374 Matt Bailey (Darth Coastal Runners) 17 (V40)
375 Alan Jones (Run4All) 17 (V50)
376 Samuel Evetedo (Swansea University) 17  
377 Matt Murray (Cwm Ogwr R.C.) 15 (V40)
378 Steve Riddler (Cwm Ogwr R.C.) 14 (V55)
379 Gary Owen (Port Talbot Harriers & A.C.) 14 (V50)
380 Charlie Hatfield (Swansea University) 13 (U20)
381 David McCann (Cwm Ogwr R.C.) 12 (V35)
382 Ryan Buxton (Swansea University) 12  
383 Emyr Evans (Llanelli A.C.) 11 (V35)
384 Allan Smith (3M's Gorseinon R.R.) 10 (V83)
385 Gareth Piper (Cwm Ogwr R.C.) 10 (V45)
386 David Barham (3M's Gorseinon R.R.) 8 (V50)
387 Richard Thomas (Sospan Road Runners) 8 (V45)
388 Ralph Allemano (Swansea Harriers Masters) 8 (V65)
389 Phil Kethro (Celtic Tri) 7 (V45)
390 Alan Faulkes (Ynystawe) 6 (V65)
391 Stephen Giles (Celtic Tri) 5 (V40)
392 Brett Bonell (Cwm Ogwr R.C.) 4 (V35)
393 Dai Power (Cwm Ogwr R.C.) 4 (V40)
394 Mark Worral (Cwm Ogwr R.C.) 3 (V50)
395 Vince Lawlor (Cornelly Striders A.C.) 2 (V50)
396 Darran Rees (Run4All) 2 (V45)
397 Geordie Yarranton (Run4All) 2 (V70)
398 Marc Saunders (Sospan Road Runners) 1 (V35)

Final Womens Table

1 Helen Marshall (Swansea Harriers) 579 (F35)
2 Llinos Jones (Amman Valley Harriers) 565 (F35)
3 Melissa Watson (TROTS) 553 (F50)
4 Helen Jones (Port Talbot Harriers & A.C.) 522 (F45)
5 Deb Goule (Porthcawl Runners) 518 (F40)
6 Julie Deer (Darth Coastal Runners) 513 (F35)
7 Cara-Leanne Farley (Run4All) 480 (U20)
8 Rebecca Bennett (Swansea Harriers) 474  
9 Sarah Howard (Port Talbot Harriers & A.C.) 472  
10 Cassandra Miles (Run4All) 466  
11 Lindy Eynon (TROTS) 466 (F55)
12 Chris Webb (Swansea Harriers) 461 (F40)
13 Andrea Starritt (Brackla Harriers) 451 (F45)
14 Abigayle Goodrick-Latham (Swansea University) 425 (U20)
15 Sian Phillips (Swansea Harriers) 424 (F55)
16 Charlotte Johns (Brackla Harriers) 420 (F50)
17 Mandy Morris (Port Talbot Harriers & A.C.) 413 (F40)
18 Jane Ogilvie (Brackla Harriers) 399 (F50)
19 Catherine Lee (Swansea University) 387  
20 Laura Sharpe (3M's Gorseinon R.R.) 371  
21 Michelle Grey (Port Talbot Harriers & A.C.) 361 (F35)
22 Helen Janney (Amman Valley Harriers) 348 (F45)
23 Caroline Sandles (3M's Gorseinon R.R.) 347 (F45)
24 Vicki Jeffery (Cornelly Striders A.C.) 342 (F45)
25 Helen-Marie Davies (Swansea Harriers) 333 (F40)
26 Lorna Johnson (Celtic Tri) 330 (F40)
27 Gwen Smith (3M's Gorseinon R.R.) 326 (F50)
28 Mary Beech (Brackla Harriers) 312 (F50)
29 Sarah Barham (3M's Gorseinon R.R.) 311 (F50)
30 Joanne Edwards (Cornelly Striders A.C.) 310 (F45)
31 Nikki Dowie (Cornelly Striders A.C.) 307 (F45)
32 Charlie James (3M's Gorseinon R.R.) 306  
33 Claire Cuddihy (Swansea University) 305  
34 Rhiannon Wallace (Swansea University) 303  
35 Jennet James (Cornelly Striders A.C.) 302 (F45)
36 Hannah Johnston (Swansea Harriers) 299  
37 Anna Parsons (Port Talbot Harriers & A.C.) 298 (F45)
38 Jayne Arnold (Celtic Tri) 297 (F40)
39 Liz Jones (Darth Coastal Runners) 293 (F40)
40 Penny Kennedy (Swansea Harriers) 289 (F50)
41 Jennifer Aylward (Run4All) 278 (F45)
42 Cathryn Jenkins (Run4All) 271 (F40)
43 Victoria Hillman (Cwm Ogwr R.C.) 264  
44 Felicity Elliott (Swansea Harriers) 264  
45 Charlotte Barlow (Brackla Harriers) 261  
46 Ffion Lewis (Run4All) 253  
47 Andrea-Lee Davies (Run4All) 248 (F40)
48 Lucy Tothill (Swansea University) 245 (U20)
49 Margo Heurman (Swansea University) 241  
50 Thia Rennie (Darth Coastal Runners) 239 (F40)
51 Alice Sullivan (3M's Gorseinon R.R.) 235 (F35)
52 Sarah Worley (Swansea Harriers) 231  
53 Rachel Evans (Run4All) 229 (F40)
54 Joanna Callan (Celtic Tri) 228  
55 Bethan Cross (Cwm Ogwr R.C.) 227  
56 Debra Clarke (Run4All) 221 (F45)
57 Louise Miskell (3M's Gorseinon R.R.) 219 (F45)
58 Kelly Gipson (Swansea Harriers) 217 (F45)
59 Claire Northey (Run4All) 210  
60 Stephanie Murray (Cornelly Striders A.C.) 206 (F45)
61 Karen Phillips (Porthcawl Runners) 205 (F50)
62 Clara Davies (Amman Valley Harriers) 203  
63 Emily Buckwell (Brackla Harriers) 203 (F35)
64 Claire Godfrey (Porthcawl Runners) 202 (F40)
65 Debbie Garner (Sospan Road Runners) 197 (F40)
66 Denise Bradley (Cwm Ogwr R.C.) 193 (F50)
67 Claire Ludlow (Run4All) 193 (F40)
68 Eve Carless (Swansea University) 193  
69 Carolyn Windos (Cornelly Striders A.C.) 192 (F55)
70 Annabel Pink (Swansea University) 191 (U20)
71 Dianna Tudor (Cornelly Striders A.C.) 188 (F40)
72 Jessica Jones (Brackla Harriers) 184  
73 Lauren Blake (Swansea University) 181 (U20)
74 Viv Jones (Sospan Road Runners) 179 (F40)
75 Kelly Owen (Cwm Ogwr R.C.) 177 (F35)
76 Alison Allan (Cornelly Striders A.C.) 174 (F35)
77 Sharon Trotman (3M's Gorseinon R.R.) 170 (F45)
78 Sarah Jones (Cornelly Striders A.C.) 168 (F50)
79 Sharon Penhale (Port Talbot Harriers & A.C.) 165 (F40)
80 Angela Delaney (Swansea Harriers) 163 (F45)
81 Amy McNeill (Swansea University) 161 (U20)
82 Natalie Warren (Run4All) 159  
83 Eirwen Lewis (TROTS) 156 (F35)
84 Liz Beech (Brackla Harriers) 152 (F55)
85 Rachel Davies (Amman Valley Harriers) 151  
86 Victoria Williams (Swansea Harriers) 151 (F35)
87 Georgina Jones (Cornelly Striders A.C.) 147 (F45)
88 Nerys Jones (Run4All) 145 (F40)
89 Awen Lewis (Neath Harriers) 136 (U20)
90 Victoria Holmes (3M's Gorseinon R.R.) 133  
91 Claire Cleathero (TROTS) 129  
92 Rosie May Thompson (Swansea University) 127 (U20)
93 Paula Wilfort (Cornelly Striders A.C.) 125 (F45)
94 Mandy Richards-Williams (Sospan Road Runners) 125 (F45)
95 Karyss Hockin (Port Talbot Harriers & A.C.) 124  
96 Rachel Thomson (Porthcawl Runners) 124  
97 Gemma Harris (Run4All) 123  
98 Nina Brocklebank (3M's Gorseinon R.R.) 122 (F45)
99 Ceri Thomas (Porthcawl Runners) 119 (F50)
100 Daniella Jones (Porthcawl Runners) 118 (F40)
101 Mary Bowen Rees (TROTS) 117 (F50)
102 Jody Francis (Port Talbot Harriers & A.C.) 116 (F35)
103 Amy Carter (Llanelli A.C.) 114 (U20)
104 Gillian Handscomb (Sospan Road Runners) 113 (F40)
105 Naomi Williams (Amman Valley Harriers) 112 (F35)
106 Lisa Kethro (Celtic Tri) 111 (F45)
107 Victoria Jackson (Swansea Harriers) 111  
108 Marlene Lac (Swansea University) 111  
109 Linda Woodland (Port Talbot Harriers & A.C.) 108 (F55)
110 Melanie Williams (Brackla Harriers) 107 (F45)
111 Luticia Thomas (Amman Valley Harriers) 106  
112 Gemma Nesbitt (Run4All) 106  
113 Joanne Jenkins (Brackla Harriers) 105 (F40)
114 Francesca Lata (Swansea University) 105 (U20)
115 Sian Thomas (Amman Valley Harriers) 104  
116 Sian Evans (Amman Valley Harriers) 101  
117 Sian Williams (Cornelly Striders A.C.) 100 (F40)
118 Gillian Phillips (Sospan Road Runners) 100 (F55)
119 Elizabeth Jones (Darth Coastal Runners) 98 (F40)
120 Diane Brownhill (Swansea Harriers) 98 (F40)
121 Ana Guri (Swansea University) 95 (U20)
122 Lesley Mainwaring (Run4All) 90 (F45)
123 Susan Wilkins (Brackla Harriers) 89 (F55)
124 Bethan Thomas (Port Talbot Harriers & A.C.) 88 (F40)
125 Lizzy Felton (Clwb Rhedeg Pontardawe) 87  
126 Adele Francis (Celtic Tri) 86 (F45)
127 Jery-Lynne Grabham (Neath Harriers) 86 (U20)
128 Laura Williams (Swansea University) 84 (U20)
129 Rebecca Miller (Swansea University) 82  
130 Nick Fordham (Swansea University) 81 (U20)
131 Tracey Williams (Celtic Tri) 78 (F50)
132 Melanie Wingar (Cornelly Striders A.C.) 78  
133 Mariane Patterson (Cornelly Striders A.C.) 77 (F40)
134 Jayne Perkins (Port Talbot Harriers & A.C.) 77  
135 Louise Rees-James (Amman Valley Harriers) 74 (F35)
136 Andrea Griffiths (Celtic Tri) 74 (F50)
137 Angela Davies (Celtic Tri) 72 (F40)
138 Brian Fox (Swansea Harriers Masters) 72 (MV70)
139 Kimberley Davies (Cwm Ogwr R.C.) 71  
140 Nicola Prior (Cwm Ogwr R.C.) 71 (F45)
141 Libby Lavis (Brackla Harriers) 70 (F55)
142 Jo Mather (Run4All) 70 (F45)
143 Rebecca Clement (Celtic Tri) 69 (F35)
144 Jenna Davies (Run4All) 69  
145 Natalie Thomas (Darth Coastal Runners) 68 (F45)
146 Denise Phillips (Sospan Road Runners) 68 (F40)
147 Clare Worthington (Cwm Ogwr R.C.) 67 (F35)
148 Kim Holohan (3M's Gorseinon R.R.) 66 (F55)
149 Dawn Hopkins (Cwm Ogwr R.C.) 65 (F35)
150 Sue Ramsden (Sospan Road Runners) 65 (F50)
151 Louise Underhill (Clwb Rhedeg Pontardawe) 64 (F35)
152 Charlotte Harries (Cornelly Striders A.C.) 63  
153 Louise Hogan (Cornelly Striders A.C.) 63  
154 Nicki Powell (Celtic Tri) 62 (F40)
155 Deb Jones (Porthcawl Runners) 60 (F45)
156 Margaret Reynolds (Swansea Bay Orienteering Club) 60 (F55)
157 Emma Bundle (Swansea University) 60  
158 June Avery (Clwb Rhedeg Pontardawe) 59 (F55)
159 Alison Griffiths (Pembrokeshire Harriers) 59 (F45)
160 Katie Allen (Swansea University) 59  
161 Linda Owens (3M's Gorseinon R.R.) 58 (F65)
162 Georgina Fraser (Cornelly Striders A.C.) 58  
163 Charlotte Warren (Porthcawl Runners) 58 (F40)
164 Isobel Love (Swansea University) 57 (U20)
165 Linda Waller (3M's Gorseinon R.R.) 56 (F60)
166 Romana Maine (Porthcawl Runners) 56 (F55)
167 Fay Sharpe (3M's Gorseinon R.R.) 55 (F55)
168 Mandy Downton (Celtic Tri) 54 (F35)
169 Beverley Sheard (Cwm Ogwr R.C.) 54 (F45)
170 Liz Davis (Cwm Ogwr R.C.) 54 (F35)
171 Joanne Juliff (Port Talbot Harriers & A.C.) 54 (F40)
172 Karen Birdsall (Celtic Tri) 53 (F45)
173 Rhian Powell (Port Talbot Harriers & A.C.) 53 (F40)
174 Rebecca Robens (Port Talbot Harriers & A.C.) 51 (F35)
175 Emmaline Hardy (Celtic Tri) 50 (F35)
176 Nicky Jones (Celtic Tri) 50 (F40)
177 Ann Davies (Cwm Ogwr R.C.) 50 (F60)
178 Natalie Griffiths (Cwm Ogwr R.C.) 50 (F35)
179 Helen Kirkham (Celtic Tri) 49 (F40)
180 Jules Jones (Port Talbot Harriers & A.C.) 49 (F35)
181 Llinos Davies (Run4All) 49 (F35)
182 Claire Jones (Cornelly Striders A.C.) 48 (F35)
183 Betty Lee (Cwm Ogwr R.C.) 48 (F40)
184 Sarah Littlewood (Cwm Ogwr R.C.) 48 (F35)
185 Jackie Martin (Sospan Road Runners) 47 (F50)
186 Christie Coleman (Cwm Ogwr R.C.) 46 (F50)
187 Sara Vowles (Cwm Ogwr R.C.) 46  
188 Katie Rowland (Run4All) 46 (F35)
189 Adrienne Mackintosh (TROTS) 46 (F35)
190 Kimberley Thomas (Cwm Ogwr R.C.) 45  
191 June Parry (Cwm Ogwr R.C.) 44 (F55)
192 Gail O'Gorman (Cornelly Striders A.C.) 43 (F45)
193 Rachael Bayona (Cornelly Striders A.C.) 43 (F35)
194 Joanna Evans (Celtic Tri) 42 (F35)
195 Linzi Williams (Run4All) 42  
196 Tula Smallman (Celtic Tri) 41 (F35)
197 Charlotte Spreadbury (Swansea University) 41 (U20)
198 Laura Hall (3M's Gorseinon R.R.) 40 (F50)
199 Iola Hobbs (Clwb Rhedeg Pontardawe) 40 (F40)
200 Cerys Mills (Port Talbot Harriers & A.C.) 40  
201 Julie Jones (Port Talbot Harriers & A.C.) 39 (F35)
202 Elena Page (Run4All) 39  
203 Lilian Martin (Celtic Tri) 38 (F35)
204 Jenny Fifield (Sospan Road Runners) 38 (F55)
205 Sian Mahoney (Celtic Tri) 37 (F40)
206 Sian Richards (Celtic Tri) 35  
207 Aimee Hesketh (Cornelly Striders A.C.) 35  
208 Fiona Evans (Cwm Ogwr R.C.) 34 (F45)
209 Telasco Led (Swansea University) 34  
210 Louise Foster (Cwm Ogwr R.C.) 33  
211 Jill Colman (Pembrokeshire Harriers) 31 (F50)
212 Laura Chapple (Run4All) 31  
213 Catherine Perkinton (Sospan Road Runners) 31 (F40)
214 Wendy Godwin (Clwb Rhedeg Pontardawe) 30 (F40)
215 Katie Craythorne (Swansea University) 30  
216 Emma Jones (Clwb Rhedeg Pontardawe) 29 (F45)
217 Barbie Ahearn (Run4All) 29 (F40)
218 Megan Larkin (Swansea University) 29 (U20)
219 Margaret Powell (TROTS) 29 (F55)
220 Del Eyre (3M's Gorseinon R.R.) 28 (F50)
221 Vanessa Boyett (TROTS) 28 (F40)
222 Julie Hobby (Cornelly Striders A.C.) 26 (F55)
223 Sue Roberts (Run4All) 26 (F50)
224 Sally Killian (Celtic Tri) 25 (F45)
225 Laura Kennedy (Port Talbot Harriers & A.C.) 25  
226 Deliah Domachowski (Cornelly Striders A.C.) 24 (F45)
227 Jo Betty (Cwm Ogwr R.C.) 24  
228 Geordie Yarranton (Run4All) 24 (MV70)
229 Hannah Bartle (Cwm Ogwr R.C.) 23  
230 Diana Furnell (Cwm Ogwr R.C.) 22 (F40)
231 Ros Street (Run4All) 22 (F45)
232 Barbara Thomas (Pembrokeshire Harriers) 21 (F70)
233 Clare Sim (Port Talbot Harriers & A.C.) 21  
234 Katherine Broome (Run4All) 21 (F45)
235 Beverly Evans (Wuuss Tri) 21 (F55)
236 Anne Lewis (Clwb Rhedeg Pontardawe) 20 (F55)
237 Allan Smith (3M's Gorseinon R.R.) 19 (VM83)
238 Ffion Barham (3M's Gorseinon R.R.) 19  
239 Nicola Howell (Cornelly Striders A.C.) 19 (F45)
240 Angela Walsh (Cwm Ogwr R.C.) 19  
241 Kath Campbell (Cornelly Striders A.C.) 18 (F40)
242 Jan Harvey (Run4All) 18 (F60)
243 Angela Parry (Cwm Ogwr R.C.) 17 (F55)
244 Pauline Thomas (TROTS) 17 (F70)
245 Christie Williams (Celtic Tri) 15 (F50)
246 Sophie Wallis (Cornelly Striders A.C.) 15  
247 Johanne Hughes-Dowdle (3M's Gorseinon R.R.) 14 (F45)
248 Sophie Peacock (Swansea University) 14  
249 Kirsty Edwards (Cwm Ogwr R.C.) 13 (F35)
250 Stephanie Dyke (Cwm Ogwr R.C.) 13 (F45)
251 Nicola Julian (3M's Gorseinon R.R.) 12 (F50)
252 Jackie Lewis (Cwm Ogwr R.C.) 12 (F60)
253 Bethan Hopkins (Sospan Road Runners) 12 (F50)
254 Amy Williams (Cwm Ogwr R.C.) 11  
255 Marie Casey (Run4All) 11 (F35)
256 Helen Kavanagh (Brackla Harriers) 10 (F60)
257 Natalie Carey (Cornelly Striders A.C.) 10 (F35)
258 Bethany Price (Run4All) 10 (F45)
259 Mair Eleri (Club Rhedeg Pontardawe) 9  
260 Pat Stanley (Cwm Ogwr R.C.) 9 (F60)
261 Sian Tossell (Cwm Ogwr R.C.) 9 (F50)
262 Susan Prescott (Cornelly Striders A.C.) 8 (F45)
263 Pippa Clark (Cwm Ogwr R.C.) 8 (F35)
264 Janet Bell (Pembrokeshire Harriers) 8 (F70)
265 Natalie Fifield (Sospan Road Runners) 8  
266 Claire Taylor (Cwm Ogwr R.C.) 7 (F40)
267 Sian Llewellyn-Goring (Cwm Ogwr R.C.) 7 (F35)
268 Ann Thomas (Port Talbot Harriers & A.C.) 7 (F65)
269 Janice Francis (Brackla Harriers) 6 (F50)
270 Meinir Morgan (Celtic Tri) 6 (F35)
271 Rhiannon Buckley (Cwm Ogwr R.C.) 6  
272 Nicola Parsons (Cwm Ogwr R.C.) 5 (F45)
273 Angela Walsh (Run4All) 5  
274 Sonia Logue (Celtic Tri) 4 (F40)
275 Catherine Griffiths (Cwm Ogwr R.C.) 4 (F45)
276 Rhian Peacock (Cwm Ogwr R.C.) 4 (F35)
277 Nicola Haxton (Cwm Ogwr R.C.) 3 (F35)
278 Jennifer Carol (Run4All) 1  
279 Jayne Tapscott (Sospan Road Runners) 1 (F35)

Get social with us.

Print Print | Sitemap
Next Fixture - Sunday 17th September 2017 (Llanmadoc, North Gower.)